Podsumowanie kolejki nr 6

• autor: dziuti, 2011-10-04 22:49

W pierwszy weekend października odbyła się 6 seria spotkań zabrzańskiej B-klasy. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Bargłówce gdzie lider tabeli podejmował drużynę Startu Kleszczów, która jak wiemy nie straciła jeszcze punktów....

Zapraszam do podsumowania.

W sobotę odbyły się trzy spotkania w których zanotowaliśmy następujące rezultaty:

UKS Biskupice - Drama Kamieniec  7 - 5

Tempo II Paniówki - Naprzód Łubie  1 - 1

Orzeł Stanica - Quo Vadis Makoszowy  4 - 4

Sensacja w Stanicy! Zdecydowany faworyt Orzeł odprawiający z kwitkiem kolejne zespoły z dużym bagażem straconych bramek tym razem dzieli się punktami z drużyną z Zabrza, która od początku sezonu gra poniżej oczekiwań. Co warte odnotowania to zespół gości na 5 minut przed końcem spotkania prowadził 4-2! Szaleńcza pogoń Orła doprowadziła do wyrównania. Na więcej nie starczyło czasu.

W Biskupicach pierwsze 3pkt zdobywa w spotkaniu najsłabszych drużyn zespół gospodarzy. Wynik hokejowy jeszcze raz oddaje warunki w jakich gra się na boisku w Biskupicach.

W Paniówkach miejscowe Tempo kolejny raz remisuje. Tym razem to zespół Naprzodu Łubie wywozi z jakby nie patrząc ciężkiego terenu 1pkt.

W niedzielę było równie ciekawie jak w sobotę:

Młodość Rudno - Walka Makoszowy  1 - 0

Korona Bargłówka - Start Kleszczów  1 - 0

Stało się. W końcu zespół z Kleszczowa nie dość że traci pierwsze punkty w sezonie to jeszcze dodatkowo przegrywa na boisku lidera z Bargłówki. W ocenie widzów to jednak goście byli drużyną lepszą, jednak nie potrafili w żaden sposób "ukąsić" gospodarzy, którzy bardzo mądrze się bronili.

W drugim spotkaniu drużyn z aspiracjami lepsze okazuje się Młodość Rudno. Są to bardzo ważne punkty gospodarzy którzy, niezapominajmy ale mają cały czas ambicję aby z powrotem powrócić do A-klasy.

Na czele zatem umocniła się Korona Bargłówka a za nią zrobiło się tłoczno. Od drugiej pozycji którą zajmuje Orzeł Stanica do 5 Kłodnicy różnica wynosi zaledwie trzy oczka.

Nasz zespół po porażce spadł na 7 pozycję i już w najbliższym spotkaniu postara się poprawić dorobek punktowy.