Pierwsze zwycięstwo!

• autor: dawidjw, 2012-09-02 19:33

W końcu udało się pokonać zespół z Bargłówki. Zwycięstwo zasłużone i w pełni odzwierciedlające przebieg spotkania. Hattrick Michała Wojcięgi!

LKS "45" Bujaków - Korona Bargłówka

4:0 (1:0)

Bramki: M. Wojcięga x3, M. Wronko

Skład: D. Jóźwiak, R. Wojcięga, R. Franecki, Ł. Karaś, R. Bońkowski, M. Wronko (75' K. Dyrbuś), T. Prządka(60' L. Gruszka), A. Boczek (80' T. Serzysko), M. Wojcięga, K. Sabik (60' Ł. Mejka), J. Radowski

więcej w rozwinięciu...

W najstarszych derbach B-klasy w pełni zasłużone zwycięstwo zespołu z Bujakowa! Fantastyczny mecz M. Wojcięgi zdobywcy trzech bramek!

W drugiej kolejce rozgrywek zgarniamy pierwszy komplet punktów. Po remisie z Concordią pokonujemy Koronę. Licząc spotkania z ubiegłego sezonu jest to 7 mecz bez porażki gdzie w 6 zwyciężamy!

Od początku spotkania to nasz zespół dyktuje warunki gry. Mocno osłabiony zespół gości nastawiony jest tylko na kontry. W pierwszej części gry, ogromną przewagę udaje się tylko raz udokumentować. M. Wojcięga po solowej akcji umieszcza piłkę pod poprzeczką bramki Korony. Pomimo wielu świetnych sytuacji, niestety nie udaje się podwyższyć prowadzenia. Goście ograniczają się do pojedynczych wypadów pod naszą bramkę kilkukrotnie mocno zagrażając bramce strzeżonej przez D. Jóźwiaka. Dodać trzeba, że pomimo przewagi jaką można było zaobserwować, to gra w tej części spotkania w naszym wykonaniu nie wyglądała dobrze.

Po przerwie mocno zmobilizowany nasz zespół nie pozwolił na wiele gościom. Stwarzane sytuacje zapowiedziały kolejne bramki z naszej strony. Drugą bramkę strzelamy po błędzie bramkarza z Bargłówki do jakiego zmusił R. Wojcięga soczyście uderzając z rzutu wolnego. Autorem dobitki jest M. Wronko.

Trzecia i czwarka bramka to znów świetne akcje M. Wojcięgi. Pierwsza zdobyta po ominięciu bramkarza do pustej bramki, natomiast czwarta to świetne ukoronowanie swojego występu. W sytuacji sam na sam Michał spokojnie lobuje techniczym uderzeniem bramkarza.

Zmiany jakie dokonujemy powodują że praktycznie nie dajemy wytchnienia przeciwnikom. Zarówno Ł. Mejka jak i L. Gruszka raz po raz rozrywają defensywę gości. Dobrą zmianę daje również K. Dyrbuś, który to coraż odważniej puka do składu. T. Serzysko natomiast zamiast być wspomniany w tym miejscu powinien znajdować się pomiędzy strzelcami bramek. Jego ładny techniczny strzał ląduje niestety na słupku.

Podsumowując zdobywamy ważne 3 pkt. po przeciętnej grze. Cały czas jednak cieszy bardzo duże zaangażowanie naszych zawodników w kolejnym spotkaniu, które przekłada się na punkty. Jak wiadomo również, dobre wyniki przekładają się na atmosferę jak i podejście do treningów. Passa trwa i trzeba zrobić wszystko aby została ona przedłużona już w kolejnym spotkaniu w sobotę w Rudnie!