LKS 45 Bujaków - strona oficjalna

Strona klubowa

Jesteśmy na Facebooku!!!

 
 

Aktualności

Waleczni i coraz bardziej niebezpieczni!

  • autor: dawidjw, 2012-09-22 22:31

Bardzo ważne 3 pkt. zdobyliśmy dzisiaj na sztucznym boisku Walki Makoszowy! O tyle ważne że coraz mocniej zaczynamy usadawiać się w górnej części tabeli zabrzańskiej B-klasy! Tym razem hat trickiem popisuje się Karol Sabik! Po tych kilku kolejkach nasz zespół uzbierał już 10 pkt i coraz śmielej zaczyna spoglądać na trójkę liderów!

Walka Makoszowy - LKS "45" Bujaków

2  -  5  (1 - 2)

Bramki: K. Sabik x3, J. Radowski, M. Wojcięga

Skład: D. Jóźwiak, R. Bońkowski (65' S.Potyka), Ł. Karaś, J. Radowski, R. Wojcięga (85' M. Klosa), M. Wronko, L. Gruszka, P. Bąk, M. Wojcięga, K. Sabik, W. Lepich

Rezerwa: Ł. Mejka, A. Boczek

galeia (photo by J.Krosny):

http://lksbujakow.futbolowo.pl/galeria,walka-bujakow,173323

więcej w rozwinięciu ...

 W 5 kolejce B-Klasy odnosimy trzecie, w pełni zasłużone zwycięstwo w sezonie. W pierwszej połowie może nasza gra nie wyglądał za dobrze, natomiast w drugiej wystarczyło aby formacja ofensywna pokazała, że potrafi grać w piłkę. 

Pierwszą bramkę strzelamy już w 3 minucie gdy po fatalnym błędzie obrońców gospodarzy, bramkarz Walki chcąc wybić piłkę trafia w brzuch K. Sabika i wpada ona do siatki. 
Goście minutę później stwarzają swoją sytuację, jednak jej nie wykorzystują, bo przerywa ją faulem przy narożniku boiska nasz... bramkarz D. Jóźwiak.

Po wyrównanej grze w środku pola zdobywamy drugą bramkę po prostopadłym podaniu do M. Wojcięgi i wykorzystaniu przez niego sytuacji sam na sam. 

Gospodarze po dłuższej niemocy wykorzystali niepewną naszą obronę ( w której zagrał z różnych przyczyn nasz napastnik J. Radowski ) i wychodząc z sytuacją 3 na 1 z naszym bramkarzem strzelają bramkę kontaktową.

To my jednak stwarzamy o wiele więcej sytuacji bramkowych, ale zarówno W. Lepich jak i M. Wojcięga nie potrafili skierować piłki do siatki.

Drugą połowę zaczynamy z wielkim animuszem. Szybko strzelamy kolejne 3 bramki. Autorami ich byli: dwukrotnie K. Sabik (który przypieczętował swojego hattricka) oraz J. Radowski, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. 

Nasza gra zaczęła wyglądać nieco lepiej i spokojniej. Można powiedzieć, że aż za spokojnie, ponieważ próba gry  obrońców stylem Barcelony czyli tiki-taka zakończyła się stratą i faulem J. Radowskiego w polu karnym. Choć w przedmeczowej rozgrzewce D. Jóźwiak obronił 7 na 8 karnych, w meczu nie wyczuł intencji strzelającego i gospodarze zdobywają drugą bramkę. 

Do końca meczu zarówno my jak i gospodarze mieli jeszcze okazje do zdobycia gola, lecz nasz bramkarz po kilku wcześniejszych błędach na przedpolu w bramce spisywał sie już doskonale i obronił kilka sytuacji, które mogły zakończyć się utratą gola. Po drugiej stronie boiska w swoim drugim meczu w B Klasie kolejne trafienie mógł zaliczyć S. Potyka, ale jego strzał trafił prosto w bramkarza. 

Podsumowując zdobywamy bardzo ważne 3 pkt. po przeciętnej grze. Cieszy jednak po raz kolejny bardzo duże zaangażowanie naszych zawodników w kolejnym spotkaniu. Atmosfera w drużynie jest również bojowa i miejmy nadzieję, że już w sobotę uda się podtrzymać zwycięską passę w spotkaniu z bardzo niewygodnym rywalem UKS 22 Biskupice i zrobimy miły prezent M. Klosie, który w ten dzień będzie obchodził urodziny!!


  • Komentarzy [3]
  • czytano: [421]
 

autor: ~Marcin 2012-09-23 13:13:31

avatar jakiemu drugiemu bramkarzowi co??? brzmi jakbym był wiecznym rezerwowym, a bronimy przecież na zmianę


autor: ~Tadek 2012-09-23 13:35:02

avatar hahahahaha. A mówiłem Dawidowi żeby przeczytał tekst kilka razy :D:D:D:D:D


autor: ~P.B. 2012-09-23 19:23:13

avatar bramkarz Walki chcąc wybić piłkę trafia w BRZUCH K. Sabika i wpada ona do siatki.
Ale nie napisałeś już , że Karol stał na naszej połowie xD


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków: